Dbamy o to, aby nasze produkty pochodziły z pewnych źródeł. Staramy się odwiedzać miejsca z których one pochodzą i utrzymywać stały i dobry kontakt z ich producentami. Dlatego w ofercie mamy peruwiańską kawę ze spółdzielni, którą odwiedziliśmy w 2013r., a yerba mate sprowadzamy bezpośrednio od producenta z Brazylii. Wszystkie nasze produkty opatrzone są informacją skąd dokładnie pochodzą.

linia oddzielająca

Nasi podstawowi dostawcy, to:

 

CUNAVIR – niewielka spółdzielnia skupiająca ok 200 rolników z miejscowości Villa Rica i okolic. Powstała ona w 1994 r., aby wspomagać tworzących ją pojedynczych rolników uprawiających kawę. Obecnie spółdzielnia posiada certyfikat Fairtrade i produkuje wyłącznie kawę organiczną, która uprawiana jest w cieniu drzew, bez udziału chemicznych środków ochrony roślin czy nawozów sztucznych.

CUNAVIR dostarcza nam kawę Oconal i Villa Rica.

cunavir

linia oddzielająca

Cooperativa Cafetalera Capucas – spółdzielnia z regionu Copan w Hondurasie zrzeszająca zaledwie 70 farmerów. Uprawiają oni organiczną kawę arabikę na wysokości 1200-1800 m n.p.m. w pobliżu Parku Narodowego Celaque. Jest ona certyfikowana w systemie Fairtrade, dzięki czemu część pieniędzy ze sprzedaży kawy trafia na inwestycje związane z dywersyfikacją produkcji i programami socjalnymi (np. wsparcie opieki lekarskiej), z których korzystają wszyscy mieszkańcy regionu.

Cooperativa Cafetalera Capucas-u dostarcza nam kawę Ocotepeque i Patuca.

Capucas

linia oddzielająca

Kakao do naszych czekolad na gorąco pochodzi ze trzech spółdzielni produkcyjnych Fair Trade: Kavakiva (Wybrzeże Kości Słoniowej), Conacado (Dominikana), Cocabo (Panama). Produkują one kakao organiczne. Przeciętnie rolnik uprawiający drzewka kakaowe ma małą farmę wielkości 2-3 ha, na której pracuje sam bądź razem z członkami najbliższej rodziny. Kakaowcom towarzyszą drzewa, które zapewniają cień dla wrażliwych krzewów oraz rośliny żywieniowe (banany, maniok, yam i inne). Dzięki temu rolnicy są samowystarczalni żywieniowo, a ich farmy wyglądają jak las równikowy.

ghana

linia oddzielająca

Zioła i suszone owoce, które mieszamy z yerba mate dostarcza nam firma Dary Natury. Przedsiębiorstwo położone jest na Podlasiu - najbardziej ekologicznie czystym regionie Polski. Specjalizuje się ono w pozyskiwaniu ziół z lasów i dzikich łąk oraz organicznych upraw.

dary

linia oddzielająca

 

 

 

 

Facebook Pizca del Mundo